Aktuality

V Česku vznikla první centra sportovní kardiologie. Jedno z nich je na Klinice tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace FN Olomouc
21. 7. 2020

Počet náhlých srdečních zástav a poškození srdce nebo nečekaných úmrtí mladých sportovců mají pomoci snížit nová Centra sportovní kardiologie. Využít je mohou vrcholoví sportovci nebo intenzivně sportující populace s kardiologickými potížemi. Specializovaná centra jako první v České republice otevřela Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Fakultní nemocnice Olomouc a Nemocnice Podlesí v Třinci. Pro děti a adolescenty je pak k dispozici Dětské kardiocentrum ve Fakultní nemocnici Motol.

Přečíst
Program řízené redukce hmotnosti pomáhá ve FN Olomouc správně motivovaným lidem zbavit se škodlivé obezity
15. 1. 2020

Vysoký tlak a cholesterol, cukrovka, ztučnění jater, chronické poruchy pohybového aparátu. To jsou jen některé zdravotní následky, jež s sebou přináší zmnožení tukové tkáně v těle, neboli obezita. Bojem s touto stále častější civilizační chorobou se zabývá Program řízené redukce hmotnosti, který zavedla a úspěšně provozuje Klinika tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Fakultní nemocnice Olomouc. V rámci programu zde pod dohledem odborníků přišli někteří obezitou trpící pacienti až o desítky kilogramů.

Přečíst